Як подолати паніку:

Грудень доброти:

Складові хорошого самопучуття:

Джерело: https://www.facebook.com/groups/2492918964338601/

15 способів контролювати злість:

 1. ПОРАХУЙТЕ ВІД ЧИ ДО 10: Не помагає? Почніть рахувати від 100 до 1. Під час цього процесу пульс сповільниться, і злість, ймовірно, затухне.
 1. ДИХАЙТЕ: Коли ви сердитесь, ваше дихання пришвидшується. Саме тому слід робити повільні, глибокі вдихи-видихи: вдих через ніс, видих через рот. Сконцентруйтесь на глибокому диханні, має полегшати.
 1. ВИЙДІТЬ НА ПРОГУЛЯНКУ ЧИ ЗАЙМІТЬСЯ СПОРТОМ: Вправи допомагають заспокоїти нерви і зменшити злість, це доведено. Вийдіть на прогулянку, покатайтесь на велосипеді, та що завгодно. Це корисно і мозку, і тілу.
 1. РОЗСЛАБТЕ М’ЯЗИ: Видання радить прогресивну м’язову релаксацію. Суть у тому, щоб почергово напружувати, а потім розслабляти певні групи м’язів: шию, живіт, спину, плечі, губи, очі тощо.
 1. ПОВТОРІТЬ МАНТРУ: Знайдіть слово чи фразу, що допомагає вам заспокоїтись та змістити свою увагу на щось інше. Повторюйте це знову і знову, коли ви засмучені. Хочете вголос, хочете – про себе. Це може бути “Розслабся”, “Все буде добре”.
 1. ЗРОБІТЬ РОЗТЯЖКУ: Повороти шиї та плечей – хороші приклади легких рухів, які можуть вам допомогти контролювати тіло та приборкати емоції.
 1. МЕНТАЛЬНА ВТЕЧА: Підіть у тиху кімнату, заплющіть очі, і уявіть себе в місці, де ви розслабляєтеся. Сконцентруйтесь на деталях бажаної сцени. Там є вода? Якого вона кольору та відтінку? Є гори? Які вони? Наскільки високі? Які там дерева і квіти? Співають птахи? Які? Практикування цієї техніки допоможе знайти спокій.
 1. МУЗИКА: Дозвольте музиці вгамувати ваші негативні емоції. Увімкніть улюблену музику, і відженіть злість співом, мугиканням чи навіть танцями!
 1. ПРИПИНІТЬ РОЗМОВИ: Коли у вас аж пара йде з вух, легко втратити контроль і наговорити купу неприємних речей, які ви б ніколи не сказали в стані спокою. Уявіть, що ваші губи склеєні намертво. Припиніть розмови, це дасть вам можливість зібратися з думками.
 1. ЗРОБІТЬ ПАУЗУ: Сядьте подалі від інших. У цей час тиші ви можете обдумати події та повернути свій емоційний стан до нейтрального. Ви можете навіть усвідомити, що цей час на самоті такий помічний, що захочете робити собі такі паузи частіше, щодня.
 1. ДІЙТЕ: Використовуйте свою енергію, яка кипить через злість. Підпишіть петицію. Напишіть скаргу чи звернення до місцевої влади.  Зробіть щось хороше комусь іншому. Спрямуйте енергію у щось хороше та продуктивне.
 1. ЗАПИШІТЬ ЦЕ У СВІЙ ЩОДЕННИК: Те, чого ви не можете сказати, можливо, ви зможете написати. Коротко запишіть свої почуття і те, як хочете на них відповісти і що зробити. Обробляючи інформацію через записування, ви можете допомогти собі заспокоїтися та переоцінити події, які призвели до таких почуттів.
 1. ПОГОВОРІТЬ З ДРУГОМ: Не варіться в подіях, які вас розізлили. Допоможіть собі обробити те, що трапилось, розмовляючи з другом, якому ви довіряєте, і який вміє вас підтримати. Це дозволить побачити нову перспективу.
 1. СМІЙТЕСЯ: Долайте гнів, шукаючи способу посміятися. Це може бути перегляд смішних мемів чи відео тощо.
 1. ПРАКТИКУЙТЕ ВДЯЧНІСТЬ: Сфокусуйтесь на хорошому хоч на трішки. Усвідомте, як багато речей є у вашому житті. Це допоможе нейтралізувати злість і обдумати ситуацію з іншого ракурсу.

Протидія домашньому насильству над дітьми в умовах дистанційного навчання

Список способів вивільнити емоції, окрім фізичних тренувань

Коли нас переповнюють негативні емоції, ми не завжди знаємо, як ефективно і без шкоди для себе та інших вивільнити їх, щоб нарешті заспокоїтися. Під їхнім впливом ми можемо думати про людей та якісь речі помилково. А якщо емоції подавляти, вони зрештою вирвуться назовні.
Тож сьогодні ми розповімо про способи вивільнити свої емоції, окрім фізичного навантаження.
Замість того, щоб негайно діяти під впливом емоцій, зупиніться, візьміть паузу, порахуйте до 10 або згадайте алфавіт і навіть проговоріть його навпаки.
Тепер визначте, що саме ви відчуваєте: сум, злість, сильне роздратування, розчарування, страх тощо. Якщо вам складно визначитися, можете знайти спеціальні таблички з емоціями і скористатися ними.
А тепер подумайте: що ви можете зробити, щоб покращити свій настрій?
Іноді для того, щоб вивільнити емоції, не обов‘язково з ними щось робити, потрібно лише дати собі час, щоб їх пережити. Для цього гарно допомагають медитації та вправи, які ви можете знайти на нашій сторінці.
А якщо ви відчуваєте потребу діяти, то нижче ви знайдете список способів від нас, що ви можете зробити. Ви також можете створити власний список, щоб за потреби звертатися до нього.
Іноді такі прості речі, які є в нашому списку, можуть забуватися, але вони дуже допомагають стабілізувати свій емоційний стан. Тож збережіть собі цей список і передивляйтеся його при потребі.
Джерело UA Mental Help

Проект психологічної підтримки "Поруч"

Посилання для підлітків:

https://poruch.me/teenagers